Следи нѐ
To Top

ФОРБС: Џенифер Лоренс повторно најплатена актерка во светот

Оскаровката Џенифер Лоренс втора година по ред е најплатена aктерка во светски рамки, иако годинава заработи шест милиони долари помалку во однос на минатата година.

Изминатава година, ѕвездата од „Игри на гладните“ заработила вкупно 46 милиони долари, благодарение најмногу на нејзиниот ангажман во последниот, четврти филм од серијалот, и во „Патници“, којшто својата премиера ќе ја има во декември. Овој податок повторно ја смести Лоренс на врвот на листата на Форбс.

реклама

Зад неа на листата се наоѓаат Мелиса Мекарти, Шарлиз Терон, Џенифер Анистон, Џулија Робертс, Мила Кунис и многу други познати актерки.

Во 2012, Џенифер Лоренс го доби „Оскарот“ за главна женска улога во „Тетратка со сребрени линии“, па оттогаш нејзината кариера оди само по нагорна линија. Лани таа заработи 52 милиони долари.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Сцена

 • И Џекс Џоунс на „Охрид колинг“

  Една од најактуелните хаус ѕвезди во моментов, новиот хитмејкер JAX JONES на OHRID CALLING 2018, вечерта на Илинден, нa 02 август,...

  Информативна Редакцијаавгуст 24, 2016
 • Голема зумба забава овој викенд во „Миднајт“

  Немате план што да правите овој викенд? Ние ви предложуваме одлична забава и тоа „ЗУМБА“ забава, што ќе се случува овој...

  Информативна Редакцијаавгуст 24, 2016
 • Ноќ на убавина, слава, гламур!

  „Story awards Party“ е едно од најзначајните случувања во светот на шоу-бизнисот кој секој пат успева да ја оправда својата репутација...

  Информативна Редакцијаавгуст 24, 2016
реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.