Следи нѐ
To Top

Зголемена фреквенција на возила од Богородица до Табановце

На автопатот од граничниот премин Табановце до граничниот премин Богородица утринава е зголемен интензитетот на сообраќајот во правец на север.

Авто мото сојузот на Македонија соопшти дека на патарините Стоби, Отовица и Романовце присутен е поголем број возила. Зголемена фреквенција на возила е забележан и за излез од Македонија на граничните премини Табановце и Богородица.

реклама

Од македонска страна за влез и излез од државата можни се задржувања до 20 минути.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Актуелно

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.