//
Следи нѐ
To Top

СОЦИЈАЛЕН ЕКСПЕРИМЕНТ: Погледнете колку се чесни скопјани (ВИДЕО)

Социјалните експерименти кои често можете да ги пронајдете на видео платформата Јутјуб се многу актуелни низ светот, а деновиве две момчиња од Скопје решиле преку таков експеримент да дознаат колку се чесни жителите на нашиот главен град.

Каков е нашиот менталитет и колкава е нашата хуманост и чесност не е тешко да се открие.

реклама

Еден обичен експеримент по скопските улици, покажува дека меѓу нас има чесни и доблесни луѓе, но и оние кои „око нема да им трепне“ да посегнат по туѓото.

За тоа дали се чесни скопјани, оставаме да одлучите откако ќе го погледнете видеото.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Видео

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: