//
Следи нѐ
To Top

Куче преживеало девет дена под урнатини од земјотресот во Италија

Италијански спасувачи извлекоа на површина жив златен ретривер кој девет дена бил под урнатини во близина на Аматриче, по земјотресот што го погоди централниот дел од Италија.

Пожарникари слушнале лаење на пес по име Ромео кој по извлекувањето од урнатините делувал избезумено, но по неколку чекори веќе мрдал со опашката.

реклама

Пожарникарите го пронашле песот додека со неговите сопственици пребарувале урнатини од нивната куќа во потрага по најосновни работи што можеле да се спасат.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Занимливости

 • Првиот пешачки 3-Д мост (видео)

  Во Шангај е пуштен во употреба најдолгиот бетонски пешачки мост на светот кој е изграден со технологија за 3-Д печатење. Автор...

  Информативна Редакцијасептември 3, 2016
 • Германeц се возел меѓу два вагона од воз со 200 километри на час

  Германeц кој патувал кон Хамбург со воз излегол да испуши цигара, па останал заглавен меѓу два вагона, во движење со брзина...

  Информативна Редакцијасептември 3, 2016
 • Кобила е „Австралијка на годината“

  Еден австралиски дневен весник номинираше кобила, како единствена кандидатка за избор на „личност“ која изминатава година покажа напорна работа, борбеност и...

  Информативна Редакцијасептември 3, 2016
реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: