Следи нѐ
To Top

Куче преживеало девет дена под урнатини од земјотресот во Италија

Италијански спасувачи извлекоа на површина жив златен ретривер кој девет дена бил под урнатини во близина на Аматриче, по земјотресот што го погоди централниот дел од Италија.

Пожарникари слушнале лаење на пес по име Ромео кој по извлекувањето од урнатините делувал избезумено, но по неколку чекори веќе мрдал со опашката.

Пожарникарите го пронашле песот додека со неговите сопственици пребарувале урнатини од нивната куќа во потрага по најосновни работи што можеле да се спасат.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Занимливости

 • Наместо брак десетгодишен договор за врска

  Во светот денес во просек повеќе од една третина од браковите завршуваат со развод, поради што експертите ги советуваат паровите наместо...

  Информативна Редакцијасептември 3, 2016
 • Осум правила за уживање во кафето

  Уживателите на кафето секојдневно се соочувуаат совети и мудрувања околу тоа – дали кофеинот е штетен или полезен.

  Информативна Редакцијасептември 3, 2016
 • Руски научници од јаглен направиле злато

  Научници од руската Амурска Област по долгогодишни истражувања успеале да дојдат до заклучок дека е можно од искористен јаглен да се...

  Информативна Редакцијасептември 3, 2016
error: Содржината е заштитена со авторски права.