fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Над 100.000 посетители за фестивалските денови на Пиволенд (ФОТОГАЛЕРИЈА)

МК Сцена

Над 100.000 посетители за фестивалските денови на Пиволенд (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Пет дена забава, музика и пиво. Со звуците на Фолтин го означивме крајот на Пиволенд 2016.

Над 100.000 посетители на Скопското Кале беа сведоци на уште една петдневна фешта на три стејџа, со над 150 видови пиво и многу гурмански мезиња.

Македонските музички ѕвезди докажаа дека можат да соберат многуилјадна публика. Со звуците на Нокаут, Ефто, Фолтин, Тијана, Студени Нозе, Тамара, Дани, Дј Славе, Влатко Илиевски,Рибља Чорба, Министарке, Трибјут ту Колдплеј и многу други, публиката на Кале уживаше во пет фестивалски денови.

Остануваат уште само неколку недели до почетокот на уште еден убав скопски фестивал кој годинава слави 10 години јубилеј- Виноскоп 2016.

FB_IMG_1473047123233 FB_IMG_1473047224460 FB_IMG_1473047246887 FB_IMG_1473047272998 FB_IMG_1473047281551 FB_IMG_1473047312399 FB_IMG_1473047360013 FB_IMG_1473047411758 FB_IMG_1473047436849 FB_IMG_1473047471333 FB_IMG_1473047502480 FB_IMG_1472573437507 FB_IMG_1472699199191 FB_IMG_1472784075087 FB_IMG_1472784131605 FB_IMG_1472784139175 FB_IMG_1472784210173 FB_IMG_1472784225164 FB_IMG_1472784263025 FB_IMG_1472784273239 FB_IMG_1473046999070 FB_IMG_1473047053544 FB_IMG_1473047087484
<
>

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од МК Сцена

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.