//
Следи нѐ
To Top

„Бомбата“ кај Цементара била оксигенска боца

По извршеното ископување на местото каде што првично Дирекцијата за заштита и спасување информираше дека е пронајдена авионска бомба од голем калибар со тежина од околу 125 килограми, утврдено е дека се работи за оксигенска боца од 1,5 метри.

Од Дирекцијата за заштита и спасување сопштија дека нема понатамошна опасност во реонот каде беше пронајдена боцата.

реклама

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Актуелно

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: