//
Следи нѐ
To Top

СВЕТОТ ВО ОЧЕКУВАЊЕ: Епл денеска го презентира новиот Ајфон 7

Компанијата „Епл“ денеска во Сан Франциско ќе го претстави новиот модел на паметниот телефон „Ајфон“.

Многу обожаватели на апаратите на „Епл“ се обидоа да дојдат до информација какви новини нуди „Ајфон“.

реклама

Се очекува дека новиот модел ќе има само еден отвор со тоа што корисниците би морале да користат блутут слушалки, Сепак се претпоставува дека со апаратот доаѓа и адаптер.

Најновиот модел би требало да биде отпорен на вода. Конференцијата ќе биде одржана во Сан Франциско во попладневните часови.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Мобилни

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: