//
Следи нѐ
To Top

Пред фудбалската сезона, Њујорк дозволи алкохол и претпладне

Непосредно пред почетокот на новата фудбалска сезона, градоначалникот на Њујорк Ендру Кумо дозволи угостителите да служат алкохол од 10 часот претпладне.

Досега, законот кој важеше во Њујорк, им забрануваше на клубовите, кафулињата и рестораните да служат алкохол претпладне.

реклама

– После повеќе од 80 години, крајно време е да се воведе правило со кое продажбата на алкохол се усогласува со барањата на гостите, изјави директорот на угостителскиот синџир, кој и поднесе барање за промена на регулативата, Скот Ерго.

– Сега можеме да ги услужиме гостите кои бараат Мимоза, Блади Мери или пиво со оброкот додека гледаат пренос од натпревар. Ова е добра вест за угостителите, оцени Ерго.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Ви препорачуваме

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: