//
Следи нѐ
To Top

Во САД од шлепер испаднаа 22 тони монети

Камион шлепер со 22,5 тони недоизработени долари во монети се преврте на автопатот Интерстејт 95, по што сообраќајот беше запрен, бидејќи монетите испаднаа од возилото.

Возачот Стефан Маринковиќ (25) е во болницата во Чикаго со полесни повреди и ќе биде казнет за невнимателно возење.

реклама

Началникот на државната полиција на Делавер, Џефри Хејл изјави дека целиот товар со недоизработени монети се истурил на патот.

Хејл истакна дека големиот камион се првртел и запалил на крстосницата покрај местото Њу Касл.

Монетите кои биле на пат кон фабриката за изработка на монети во Филаделфија, се собрани и складирани додека не се договори транспортот, наведуваат властите.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Занимливости

 • Првиот пешачки 3-Д мост (видео)

  Во Шангај е пуштен во употреба најдолгиот бетонски пешачки мост на светот кој е изграден со технологија за 3-Д печатење. Автор...

  Информативна Редакцијасептември 9, 2016
 • Германeц се возел меѓу два вагона од воз со 200 километри на час

  Германeц кој патувал кон Хамбург со воз излегол да испуши цигара, па останал заглавен меѓу два вагона, во движење со брзина...

  Информативна Редакцијасептември 9, 2016
 • Кобила е „Австралијка на годината“

  Еден австралиски дневен весник номинираше кобила, како единствена кандидатка за избор на „личност“ која изминатава година покажа напорна работа, борбеност и...

  Информативна Редакцијасептември 9, 2016
реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: