Следи нѐ
To Top

Во САД од шлепер испаднаа 22 тони монети

Камион шлепер со 22,5 тони недоизработени долари во монети се преврте на автопатот Интерстејт 95, по што сообраќајот беше запрен, бидејќи монетите испаднаа од возилото.

Возачот Стефан Маринковиќ (25) е во болницата во Чикаго со полесни повреди и ќе биде казнет за невнимателно возење.

Началникот на државната полиција на Делавер, Џефри Хејл изјави дека целиот товар со недоизработени монети се истурил на патот.

Хејл истакна дека големиот камион се првртел и запалил на крстосницата покрај местото Њу Касл.

Монетите кои биле на пат кон фабриката за изработка на монети во Филаделфија, се собрани и складирани додека не се договори транспортот, наведуваат властите.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Занимливости

 • Бојата на 2017 година е светлозелената!

  Секоја година, од 2000 наваму, американскиот производител на индустриски бои, Пaнтон ја избира најмодерната боја за наредната година, па така, за следната...

  Информативна Редакцијасептември 9, 2016
 • На повидок нова кралска венчавка?!

  Откако принцот Хари ги прекрши правилата на британското кралско семејство за да ја посети својата девојка Меган Маркл во Канада, се...

  Информативна Редакцијасептември 9, 2016
 • Наместо брак десетгодишен договор за врска

  Во светот денес во просек повеќе од една третина од браковите завршуваат со развод, поради што експертите ги советуваат паровите наместо...

  Информативна Редакцијасептември 9, 2016
error: Содржината е заштитена со авторски права.