//
Следи нѐ
To Top

ВИДЕО ОД ЗЕМЈОТРЕСОТ: Погледнете како „тресело“ во студиото на МРТ и во супермаркет во Арачиново

Композиторот и музичар Емин Џијан објави снимка од моментот кога се случи силниот земјотрес во Скопје.

Снимката е од проба на оркестарот ФАМЕС, кој е сместен во зградата на Македонската телевизија.

реклама

Според неофицијални информации, ова бил еден од најсилните земјотреси што го потресол Скопје по катастрофалниот земјотрес во 1963.

Погледнете ја снимката од супермаркет во Арачиново:

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Актуелно

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: