//
Следи нѐ
To Top

ГЛАМУР ВО БИТОЛА: Вчеравечер се отвори 37. издание на фестивалот „Браќа Манаки“ (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Многубројните гости традиционално го изодеа патот на црвениот тепих до салата Центарот за култура, каде што се одржа свеченото отворање на фестивалот со филмот „Ослободувањето на Скопје“ и доделувањето на наградите н овогодинешните лауреати.

Екипата на фестивалот заедно со бројните истакнати имиња од светската кинематографска сцена се собра пред Центарот за култура, каде што под блесокот на камерите се овековечи почетокот на 37 издание на филмскиот фестивал „Браќа Манаки“.

реклама

Погледнете ја галеријата низ објективот на нашиот фотограф Атанас Стојановски:

dsc_7143 dsc_6902 dsc_6920 dsc_6910 dsc_6917 dsc_6929 dsc_6930 dsc_6950 dsc_6960 dsc_7146 crven-kilim-3-1 dsc_6890 dsc_6903 dsc_6890 dsc_6959 dsc_6949 dsc_6942 dsc_6937 dsc_6933 dsc_6928
<
>

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: МК Сцена

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: