//
Следи нѐ
To Top

КИНО МИЛЕНИУМ ОШТЕТЕНО ОД ЗЕМЈОТРЕСОТ: Одложена премиерата на „Ослободување на Скопје“

Премиерата на филмот „Ослободување на Скопје“, која требаше да се одржи вечерва во кино Милениум, е одложена, поради оштетување на киното од земјотресите што денеска го погодија главниот град на Македонија.

Премиерата ќе биде дополнително закажана.

реклама

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: МК Сцена

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: