//
Следи нѐ
To Top

Повторно силен земјотрес во Скопје!

Силен земјотрес кој според неофицијалните информации бил со јачина од 5.4 степени го потресе Скопје! Земјотресот ги вознемири скопјани кои ги напуштија своите згради, а истиот бил почувствуван и во останати делови од Македонија.

Граѓаните јавуваат дека во делови од Скопје е исклучена струјата, а поради тоа настанува и проблем со сигналот во мобилната телефонија и интернетот.

реклама

Подетални информации очекуваме од институците.

АКО ИМАТЕ ИНФОРМАЦИИ ИЛИ ФОТОГРАФИИ ЗА НАСТАНИ ШТЕТИ ОД ЗЕМЈОТРЕСОТ ВО СКОПЈЕ, ИСПРАТЕТЕ НИ ПОРАКА НА [email protected] ИЛИ НА 071 453 252.

529942-local-1

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Актуелно

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: