//
Следи нѐ
To Top

Нов земјотрес вечерва во Скопје

Нов земјотрес вечерва во 19:53 часот повторно ги потресе скопјани.

Според податоците од европскиот сеизмолошки институт, земјотресот бил со јачина од 4.8 степени, на длабочина од 5 километри, со епицентар во скопско Стајковци.

реклама

Повеќе информации очекуваме наскоро.

530232-local

 

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Актуелно

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: