//
Следи нѐ
To Top

Адел најави десетгодишно повлекување од сцената

Британската пејачка Адел најави дека планира да се повлече од сцената во следните десет години, за да помине повеќе време со синот Анџело.

Главна причина за тоа е наводно што Анџело следните години почнува со училиште и таа сака цело време да биде со него.

реклама

Адел рече дека не сака да оди по турнеи, туку сака да биде дома со сопругот Сакмон Конеки и со синот.

Извор близок до пејачката за магазинот „Сан“ откри дека синот Анџело и е „се на светот“ на Адел.

Адел во својата кариера веќа направи пауза од пет години, па нема сомнеж дека нејзините фанови ќе го „преживеат“ и ова повлекување од сцената.

Овој прекин сигурно нема многу да и наштети финансиски на Адел, затоа што досега таа заработи приближно 65 милиони фунти.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Сцена

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: