//
Следи нѐ
To Top

Замрзнете ги лимоните и откријте го новиот вкус!

Новите истражувања покажаа дека лимоноидите, природните споеви присутни во лимонот, го спречуваат развојот на ракот на градите. 

Дали сте знаеле дека лимонот треба да се искористи цел? Ништо од него не смее да се фрли. И тоа не само поради здравствени причини, туку и поради неверојатниот вкус.

реклама

Едноставно е, земете органски лимон, измијте го и ставете го во замрзнувач.

Откако лимонот добро ќе се замрзне потребно е да го изрендате.

Потоа ставете го во сладолед, салата, супа или јадење по ваш избор.

Лимоновата кора содржи пет до 10 пати повеќе витамини отколку самиот сок од лимон.

Воедно помага и при ослободување на токсините од телото.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Занимливости

 • Првиот пешачки 3-Д мост (видео)

  Во Шангај е пуштен во употреба најдолгиот бетонски пешачки мост на светот кој е изграден со технологија за 3-Д печатење. Автор...

  Информативна Редакцијасептември 18, 2016
 • Германeц се возел меѓу два вагона од воз со 200 километри на час

  Германeц кој патувал кон Хамбург со воз излегол да испуши цигара, па останал заглавен меѓу два вагона, во движење со брзина...

  Информативна Редакцијасептември 18, 2016
 • Кобила е „Австралијка на годината“

  Еден австралиски дневен весник номинираше кобила, како единствена кандидатка за избор на „личност“ која изминатава година покажа напорна работа, борбеност и...

  Информативна Редакцијасептември 18, 2016
реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: