//
Следи нѐ
To Top

Македонска делегација на Генерално собрание на ОН во Њујорк

Македонска делегација во која е вицепремиерот и министер за надворешни работи Никола Попоски учествува на 71-то Генерално собрание на ОН во Њујорк.

Како што соопштуваат од МНР, во  Њујорк, министерот Попоски ќе се обрати на бројни состаноци на министерско ниво, организирани како во рамките, така и на маргините на 71-то Генерално собрание на Обединетите нации во Њујорк.

реклама

За време на настанот, Попоски ќе оствари и бројни билатерални средби.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Актуелно

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: