//
Следи нѐ
To Top

Целодневна конференција посветена на храната во Брвеница (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Колор Медиа на вчерашниот фантастично организиран “Food Talk” оддржан во прекрасниот амбиент на ресторанот “Електра Гарден“ во Брвеница успеа на едно место да собере бројни познавачи на кулинарството, јавни личности, гастрономски ѕвезди, лекари, нутриционисти, промотери на здравиот живот, вистински хедонисти и претставници на медиуми, пишува Убавина и здравје.

Од утринските часови па се до доцна во ноќта се збореше за храна, добри и лоши навики во исхраната, виното, кулинарските тајни, додека истовремено на бројните штандови во “Електра Гарден“ се подготвуваа, дегустираа и се служеа бројни специјалитети, од месни и млечни производи, млечни, сирења, кашкавали, пудинзи, слатки и торти.

реклама

На бројните панели се менуваа многубројни гости, а меѓу нив беа Боки 13, Лоба, Ивона Талевска, Адријана Алачки, Ирена Спировска, Марјан Коцев… Ова единствено дружење се затвори со настап на групата Бионда.

ФОТО: Убавина и здравје

deni-i-nikola mare-i-vino mare-i-britanskiot-ambasador-so-food-talk jovana-ambasador-i-gulas boki-selfi2 ivona-talevska-na-scena guzva-za-vecera
<
>

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Магазин

 • Првиот пешачки 3-Д мост (видео)

  Во Шангај е пуштен во употреба најдолгиот бетонски пешачки мост на светот кој е изграден со технологија за 3-Д печатење. Автор...

  Информативна Редакцијасептември 18, 2016
 • Германeц се возел меѓу два вагона од воз со 200 километри на час

  Германeц кој патувал кон Хамбург со воз излегол да испуши цигара, па останал заглавен меѓу два вагона, во движење со брзина...

  Информативна Редакцијасептември 18, 2016
 • Кобила е „Австралијка на годината“

  Еден австралиски дневен весник номинираше кобила, како единствена кандидатка за избор на „личност“ која изминатава година покажа напорна работа, борбеност и...

  Информативна Редакцијасептември 18, 2016
реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: