//
Следи нѐ
To Top

ЊУЈОРК: При експлозија се повредени 29 лица

Најмалку 29 лица се повредени при експлозија која синоќа го вознемири квартот Челси во Менхетен, а на друга локација, во истиот дел на Њујорк е пронајдено нешто што личи на експрес лонец, кој со жици е поврзан со мал темен уред, јави „Си-Ен-Ен“.

Полицијата ги проверува видеата од местото на првата експлозија на  кои изгледа е прикажано лице кое остава нешто зад себе, поради што полицијата дошла до заклучок дека експлозивот бил оставен со намера.

реклама

Градоначалникот на Њујорк Бил де Блазио изјави дека според првите индикации станува збор за намерно предизвикување на експлозија.

– Ние не гледаме поврзаност со тероризам, заклучи Де Блазио.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Актуелно

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: