Следи нѐ
To Top

„Игра на тронови“ стана најнаградена серија

„Игра на тронови“ ја освои наградата Еми втора година по ред, со што стана најнаградена ТВ серија, емитувана во ударни термини.

„Veep“ е прогласена за најдобра комедија, а нејзината ѕвезда, Џулија Луис Драјфус освои шест Еми како најдобра актерка во тој жанр.

реклама

Џефри Тамбор е најдобар актер за улогата во „Транспарент“, негова втора Еми награда.

Во силна конкуренција, за најдобри драмски улоги Еми освои Рами Малек за улогата „Мр.Робот“ и Татјана Маслејн за „Орфан Блек“.

„Игра на тронови“ е снимена по романот на Џорџ Мартин, и освои вкупно 12 награди со што стана најнаградена серија досега.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Сцена

 • И Џекс Џоунс на „Охрид колинг“

  Една од најактуелните хаус ѕвезди во моментов, новиот хитмејкер JAX JONES на OHRID CALLING 2018, вечерта на Илинден, нa 02 август,...

  Информативна Редакцијасептември 19, 2016
 • Голема зумба забава овој викенд во „Миднајт“

  Немате план што да правите овој викенд? Ние ви предложуваме одлична забава и тоа „ЗУМБА“ забава, што ќе се случува овој...

  Информативна Редакцијасептември 19, 2016
 • Ноќ на убавина, слава, гламур!

  „Story awards Party“ е едно од најзначајните случувања во светот на шоу-бизнисот кој секој пат успева да ја оправда својата репутација...

  Информативна Редакцијасептември 19, 2016
реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.