//
Следи нѐ
To Top

Манекенка стана хит на интернет поради неверојатните рефлекси (ВИДЕО)

Манекенките секогаш се трудат да го совладаат „идеалното одење по писта“, кое во шоуто „Следен топ модел на Америка“ се третира како древна вештина која се учи со години, па реално тие немаат многу простор за искажување на какви било вештии на пистата, освен одењето.

Но, од време – на време, ќе се појави манекенка која добива можност да го импресионира светот.

реклама

Една од нив е една младата дама која во текот на целосната концентрација на тоа да не се сопне одејќи на високите потпетици, да изгледа убаво пред камерите и да лебди грациозно по пистата, успеа во секунда да реагира и да ја фати обетката која и се лизна од убото.

Како тоа изгледаше погледнете на снимката.

Нејзиното име е Алисар Ајлабуни, а дизајнер чија обетка речиси ја доведе до катастрофа, е Кристијан Сирано. Ведаш штом почуствувала дека обетката и паѓа од увото, Алисар елегантно ја подметна раката за да ја фати и го спаси шоуто.

Најчести коментари на видеотот се: „Не можам да верувам, секоја чест“ и „О мој боже, ова е неверојатно“.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Магазин

 • Првиот пешачки 3-Д мост (видео)

  Во Шангај е пуштен во употреба најдолгиот бетонски пешачки мост на светот кој е изграден со технологија за 3-Д печатење. Автор...

  Информативна Редакцијасептември 20, 2016
 • Германeц се возел меѓу два вагона од воз со 200 километри на час

  Германeц кој патувал кон Хамбург со воз излегол да испуши цигара, па останал заглавен меѓу два вагона, во движење со брзина...

  Информативна Редакцијасептември 20, 2016
 • Кобила е „Австралијка на годината“

  Еден австралиски дневен весник номинираше кобила, како единствена кандидатка за избор на „личност“ која изминатава година покажа напорна работа, борбеност и...

  Информативна Редакцијасептември 20, 2016
реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: