//
Следи нѐ
To Top

Се продава „куќата на Хари Потер“

Куќата која била користена во филмовите за Хари Потер, како семеен дом на малиот волшебник, е понудена на продажба. 

Славната „куќа во која пораснал Хари Потер и во која го минал детството“, како што стои во огласот, се наоѓа во местото Брекнел.

реклама

Куќата има голем дневен простор, три спални соби и простран двор.

Сопственичката на куќата се обидела да ја продаде уште во 2003 година, надевајќи се дека благодарение на Хари Потер ќе добие повисока цена за неа, но откако не ја добила саканата сума се откажала од продажбата.

Сега куќата повторно се нуди на продажба, при што сопственичката одново се обидува да профитира од приказната за детето-волшебник.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Занимливости

 • Првиот пешачки 3-Д мост (видео)

  Во Шангај е пуштен во употреба најдолгиот бетонски пешачки мост на светот кој е изграден со технологија за 3-Д печатење. Автор...

  Информативна Редакцијасептември 20, 2016
 • Германeц се возел меѓу два вагона од воз со 200 километри на час

  Германeц кој патувал кон Хамбург со воз излегол да испуши цигара, па останал заглавен меѓу два вагона, во движење со брзина...

  Информативна Редакцијасептември 20, 2016
 • Кобила е „Австралијка на годината“

  Еден австралиски дневен весник номинираше кобила, како единствена кандидатка за избор на „личност“ која изминатава година покажа напорна работа, борбеност и...

  Информативна Редакцијасептември 20, 2016
реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: