//
Следи нѐ
To Top

Сѐ што ти треба е љубов, на трети декември во Скопје

После големиот концерт на Ian Gillan- вечер на Deep Purple со Македонската Филхармонија, големо задоволство ни е да Ви го претставиме својот последен проект со кој Авалон Продукција ја затвора историската 2016-та година во Македонија.

После толку многу светски имиња и светски концерти во Скопје, оваа година се одлучивме за прв пат на едно место за крај да го собереме најдоброто во областа на поп рок музиката во последниве 20-тина години, и тоа ни помалку ни повеќе, со три целовечерни концерти на едно место- на Бајага и Инструктори, Прљаво Казалиште и Ареа- имиња кои го претставуваат најдоброто во својата област, во земјите од кои доаѓаат.

реклама

Сите три бенда ќе настапат со целовечерни концерти од по 90 минути. Манифестацијата ќе има многу интересен opening act, чие име ќе биде објавено утре, така што журката ќе трае речиси 6 часа.

Трети декември ќе биде идеална вечер да се соберат сите генерации на едно место, за да го видат и да го слушнат најдоброто од регионот.

bajaga-area-prljavo256-2

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: МК Сцена

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: