Следи нѐ
To Top

Нова радио станица во скопскиот етер

На фреквенцијата 107,4 денеска во скопскиот етер започна со работа новото „Хепи радио“.

Главниот и одговорен уредник Иван Беќковиќ зборувајќи за концептот и програмската шема на новата градска фреквенција рече дека во текот на денот радиото ќе има цели 14 часа програма во живо, како и целоноќна одбрана музика.

реклама

Директорот и еден од сопствениците на радиото, Владо Јаневски истакна дека главна цел на радиото е да шири добра вибрација низ градскиот етер и дека целта на неговиот тим е да стане најдобриот пријател на сите слушатели кои ќе дојдат на оваа фреквенција.

Гласовите кои ќе им прават друштво на скопјани им припаѓаат на Оливера Петрушевска, Марко Новески, Ана Тодевска, Зорица Црношија, Маја Бабиќ и Маја Ристовска.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: МК Сцена

 • И Џекс Џоунс на „Охрид колинг“

  Една од најактуелните хаус ѕвезди во моментов, новиот хитмејкер JAX JONES на OHRID CALLING 2018, вечерта на Илинден, нa 02 август,...

  Информативна Редакцијасептември 21, 2016
 • Голема зумба забава овој викенд во „Миднајт“

  Немате план што да правите овој викенд? Ние ви предложуваме одлична забава и тоа „ЗУМБА“ забава, што ќе се случува овој...

  Информативна Редакцијасептември 21, 2016
 • Ноќ на убавина, слава, гламур!

  „Story awards Party“ е едно од најзначајните случувања во светот на шоу-бизнисот кој секој пат успева да ја оправда својата репутација...

  Информативна Редакцијасептември 21, 2016
реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.