//
Следи нѐ
To Top

РЕЦЕПТ ШТО ГО ОСВОИ СВЕТОТ: Тесто за пица од само две состојки (ВИДЕО)

Иако изгледа невозможно, новиот рецепт за тестото за пица од само две состојки веќе го освои светот.

Овој рецепт е идеален ако имате малкку време, а ви се јаде домашна пица. Се што е потребно за тестото е една чаша брашно и една чаша грчки јогурт.

реклама

Измешајте ги состојките  во сад и оставете да отстојат пет минути. Ако е потребно додадете уште брашно.

Потоа, тестото размесете го и на него ставете ги состојките кои ги сакате. Пицата се пече 12 минути на 250 Целзиусови степени.

Добар апетит!

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Магазин

 • Првиот пешачки 3-Д мост (видео)

  Во Шангај е пуштен во употреба најдолгиот бетонски пешачки мост на светот кој е изграден со технологија за 3-Д печатење. Автор...

  Информативна Редакцијасептември 21, 2016
 • Германeц се возел меѓу два вагона од воз со 200 километри на час

  Германeц кој патувал кон Хамбург со воз излегол да испуши цигара, па останал заглавен меѓу два вагона, во движење со брзина...

  Информативна Редакцијасептември 21, 2016
 • Кобила е „Австралијка на годината“

  Еден австралиски дневен весник номинираше кобила, како единствена кандидатка за избор на „личност“ која изминатава година покажа напорна работа, борбеност и...

  Информативна Редакцијасептември 21, 2016
реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: