//
Следи нѐ
To Top

Жаки и Лена му го „свртеа“ умот на Даниел Крстески (ВИДЕО)

Младиот и талентиран пејач Даниел Кристески пред неколку дена го заврши снимањето на спотот за неговата најнова песна со наслов „Милена“.

Станува збор за песна на која како автори се потпишуваат Ристо Самарџиев – музика и текст, додека пак аранжманот е на Владимир Дојчиновски.

реклама

Режисер на спотот е Филип Јакимовски, а истиот се снимаше на базенот „Пул хаус“ во Скопје. Покрај Даниел во спотот се појавуваат и моделите Лена и Жаклина.

– Песната наиде на многу позитивни критки кај публиката и тоа беше главната причина поради која решив да снимам спот за неа. Се одлучивме тоа да биде летен видеоспот со атрактивни девојки во него, безразлика што летото веќе си замина – вели накусо Даниел.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Сцена

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: