//
Следи нѐ
To Top

Во сабота стартува третата сезона од „Пинк ѕвездички“

Во сабота (24 септември) со почеток во 21 часот на Сител телевизија започнува третата и најнова сезона од хит шоуто “Ѕвездичките на Пинк”. Шоуто во Србија премиерно ќе се емитува во петок, а на Сител ден потоа, во сабота.

Идната седмица се очекува и почетокот на шоуто за големите таленти – “Пинк ѕвезди”.

реклама

Кои се нашите идни македонски ѕвездички? Дали ќе може да го повторат успехот на минатогодишните наши учеснички, Мартија и Антониа?

Бидете со Сител и вашите омилени Пинк ѕвездички, во сабота веднаш по “Убавата селанка” и дознајте ги сите новитети во новата сезона.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: МК Сцена

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: