Следи нѐ
To Top

ЕДЕН ДЕН ПО ОБЈАВАТА ЗА РАЗВОДОТ: Бред Пит под истрага во ФБИ

Еден ден откако американската полиција демантираше дека води истрага против Бред Пит, синоќа американското Федерално истражно биро (ФБИ) во официјално соопштение призна дека сепак се разгледува случај поврзан со актерот. 

Станува збор за случај поврзан со наводна жестока расправија помеѓу Пит и неговиот 15-годишен посвоен син Медокс за време на лет во нивниот приватен авион. Тоа, повторно – наводно, ја прелило чашата кај неговата сопруга Анџелина Џоли.

реклама

– Во врска со вашето прашање за надлежностите на ФБИ околу приватниот авион, што го превезувал господин Бред Пит и неговите деца, ФБИ и натаму прибира факти и допрва ќе следи проценката дали за овој случај е потребна истрага, соопшти претставник на Бирото за „Дејли Меил“.

Претходно, таблоидите пишуваа дека глумецот е под истрага во Полицискиот оддел во Лос Анџелес, но оттаму изјавија дека тие не се надлежни за инцидентите кои се случуваат во приватнте авиони.

Во меѓувреме, очевидци сведочат дека забележале полициско возило во дворот на вилата на Пит и Џоли во Холивуд Хилс, во која моментно престојува само Пит, додека пак, наводно, глумицата се отселила заедно со нивните деца.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Сцена

 • И Џекс Џоунс на „Охрид колинг“

  Една од најактуелните хаус ѕвезди во моментов, новиот хитмејкер JAX JONES на OHRID CALLING 2018, вечерта на Илинден, нa 02 август,...

  Информативна Редакцијасептември 23, 2016
 • Голема зумба забава овој викенд во „Миднајт“

  Немате план што да правите овој викенд? Ние ви предложуваме одлична забава и тоа „ЗУМБА“ забава, што ќе се случува овој...

  Информативна Редакцијасептември 23, 2016
 • Ноќ на убавина, слава, гламур!

  „Story awards Party“ е едно од најзначајните случувања во светот на шоу-бизнисот кој секој пат успева да ја оправда својата репутација...

  Информативна Редакцијасептември 23, 2016
реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.