//
Следи нѐ
To Top

Повторно земјотрес во Македонија

Земјотрес со јачина од 2,7 степени бил регистриран во околината на Пехчево синоќа, четири минути по полноќ.

Според Европскиот сеизмолошки центар земјотресот бил на длабочина од 1 километар.

реклама

Последниот месец во Македонија имаше серија земјотреси, од кои најсилниот беше регистриран во Скопје со јачина од 5,3 степени според Рихтеровата скала.

533037-local

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Актуелно

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: