//
Следи нѐ
To Top

Адел со најмногу продадени албуми во 21 век

Новиот албум на британската поп-ѕвезда Адел е продаден во САД во 10 милиони примероци со што таа има најмногу продадени албуми во 21 век.

Адел последниот албум го издаде лани во ноември. На церемонијата во Медисон сквер гарден во Њујорк, каде одржа шест концерти беше наградена со дијамантска плоча.

реклама

Американското Здружение на дискографски куќи – RIAA, соопшти дека претходниот албум на Адел објавен во 2011 година е продаден во повеќе од 14 милиони примероци во САД.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Сцена

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: