Следи нѐ
To Top

ВРЕМЕТО ДЕНЕС: По студеното утро, сончево и топло

Времето во Македонија ќе биде претежно сончево и топло со слаб ветер од променлив правец.

Утринската температура ќе се движи од еден до 10, а дневната од 20 до 27 степени.

реклама

Во Скопје слично време, сончево и топло со слаб ветер од северозападен правец. Утринската температура ќе се спушти до шест, а дневната ќе се искачи до 23 степени.

Следува период на претежно сончево време со свежи утра. До недела дневната температура ќе биде во пораст.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Актуелно

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.