//
Следи нѐ
To Top

Нов хит во стилот на Гангам стајл (ВИДЕО)

Јапонскиот комичар Пико Таро се снимал како танцува за ананас молив, а снимката неодамна стана вирална и засега има над пет милиони прегледи на Јутјуб, јави Си-Ен-Ен.

Иако видеото е поставено на 25 август, дури неодамна го привлече вниманието на јавноста. Во Јапонија песната стана многу популарна, а фановите веќе изработија неколку верзии.

реклама

Голем број тинејџери се снимаат како танцуваат на најновиот музички хит.

Пико Тарo е псевдоним на јапонскиот комичар, познат и како Ди Џеј Косака Даимаоу или Казухико Косака. Тој ова видео го објави на својот Твитер на 23 септември, со зборовите „Да танцуваме со Пико Тарo“.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Видео

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: