//
Следи нѐ
To Top

ЕСЕНСКИ СОНЧЕВ ДЕН: По студеното утро, сончево и топло со слаб северен ветер

Времето во Македонија ќе биде претежно сончево со слаб северен ветер. Утринската температура ќе се движи од еден до 10, а дневната од 22 до 29 степени.

Во Скопје слично време, сончево со слаб ветер од северен правец. Утринската температура ќе се спушти до седум, а дневната ќе се искачи до 25 степени.

реклама

Без промени времето ќе биде до недела, односно сончево со свежи утра и со благо покачување на дневната температура, а од недела се очекува зголемување на облачноста со локални врнежи од дожд.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Актуелно

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: