Следи нѐ
To Top

Нокаут и Даниела Мартиновиќ ќе настапат на 4-тиот роденден на Скопје Сити Мол

Омилениот бенд на македонската публика „Нокаут“ ќе го движи ритамот на градот кон платотот пред Скопје Сити Мол во сабота на 1-ви октомври, по повод 4-тиот роденден на шопинг центарот.

А, кога „Нокаут“ ја презема роденденската забава, нема сомнеж дека сите заедно во одлично расположение ќе се забавуваме. Бендот секогаш успева да испрати позитивно вибрирачка енергија кон публиката која возвраќа со гласно пеење на легендарните рефрени.

реклама

По нив, хрватската поп – атракција Данијела Мартиновиќ ќе ги отпее песните кои секогаш ја разнежнуваат македонската публика.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: МК Сцена

 • И Џекс Џоунс на „Охрид колинг“

  Една од најактуелните хаус ѕвезди во моментов, новиот хитмејкер JAX JONES на OHRID CALLING 2018, вечерта на Илинден, нa 02 август,...

  Информативна Редакцијасептември 29, 2016
 • Голема зумба забава овој викенд во „Миднајт“

  Немате план што да правите овој викенд? Ние ви предложуваме одлична забава и тоа „ЗУМБА“ забава, што ќе се случува овој...

  Информативна Редакцијасептември 29, 2016
 • Ноќ на убавина, слава, гламур!

  „Story awards Party“ е едно од најзначајните случувања во светот на шоу-бизнисот кој секој пат успева да ја оправда својата репутација...

  Информативна Редакцијасептември 29, 2016
реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.