//
Следи нѐ
To Top

Од полиција до експлозија: Бекам и Харт во забавен петминутен скеч (ВИДЕО)

Како дел од рекламната кампања на модниот бренд H&M, поранешниот фудбалер Дејвид Бекам и комичарот Кевин Харт, се согласија да учествуваат во петминутен скеч за необично машко пријателство.

Малата авантура полна со непријатности ги следи споменатите ѕвезди од шоубизнисот на патот кон Лас Вегас за да го изведат перформансот „Beckham:The Musical“. Заменетите улоги, неповторливиот Харт и респектабилните актерски способоности на поранешниот англиски фудбалски репрезентативец гарантира добра забава.

реклама

Со оглед на тоа дека Дејвид и Кевин полека губат се што имаат и на крај завршуваат само со облеката на себе, скечот завршува со порака, дека за среќа се потребни само основни работи  (анг.essentials). Со тоа е направена паралела со линијата Modern Essentials на марката H&M, која ја потпишува Дејвид Бекам.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Видео

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: