Следи нѐ
To Top

Денеска сончево и топло – од вторник нагло заладување за повеќе од 10 степени!

Времето во Македонија ќе биде сончево и малку потопло со слаб претежно јужен ветер.

Утринската температура ќе се движи од нула до 10, а дневната од 23 до 30 степени.

реклама

Во Скопје слично време, сончево и потопло со слаб ветер од јужен правец. Утринската температура ќе се спушти до седум, а дневната ќе се искачи до 27 степени.

Релативно топло ќе се задржи до понеделник. Во сабота ќе има мала до умерена облачност, а од недела ќе следува период на променливо облачно време со повремени врнежи од дожд кои во вторник ќе бидат проследени со засилен северен ветер и значително спуштање на дневната температура.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Актуелно

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.