Следи нѐ
To Top

Принцезата Шарлот го изговори првиот збор

Британската принцеза Шарлот вчера го изговорила првиот збор за време на семејното патување во Канада.

Како што јавија британските медиуми, принцезата го изговорила зборот „пукна“ , додека си играла со балон со нејзиниот постар брат, принцот Џорџ.

реклама

Принцот Вилијам и сопругата, војвотката Кејт од Кембриџ, со децата престојуваат во еднонеделна посета низ Канада. Ова е првпат двојката да ги носи нивните две деца, тригодишниот Џорџ и едногодишната Шарлот во официјална посета на некоја земја.

princess-charlotte-and-george1

Но, ова не е првпат за време на престојот на британското кралско семејство во Канада, некое од децата да биде во центарот на медиумските случувања.

Така, во саботата принцот Џорџ се најде на насловните страници на многу медиуми, кога занесен по хеликоптерите го игнорираше канадскиот премиерот Џастин Трудо, кој му пружи рака за да се поздрави со него.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Сцена

 • И Џекс Џоунс на „Охрид колинг“

  Една од најактуелните хаус ѕвезди во моментов, новиот хитмејкер JAX JONES на OHRID CALLING 2018, вечерта на Илинден, нa 02 август,...

  Информативна Редакцијасептември 30, 2016
 • Голема зумба забава овој викенд во „Миднајт“

  Немате план што да правите овој викенд? Ние ви предложуваме одлична забава и тоа „ЗУМБА“ забава, што ќе се случува овој...

  Информативна Редакцијасептември 30, 2016
 • Ноќ на убавина, слава, гламур!

  „Story awards Party“ е едно од најзначајните случувања во светот на шоу-бизнисот кој секој пат успева да ја оправда својата репутација...

  Информативна Редакцијасептември 30, 2016
реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.