Следи нѐ
To Top

ВИНОТО ЦЕЛОСНО ИСПИЕНО: Амадеус бенд го дигнаа Скопје на нозе (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Многу насмеани лица, весела атмосфера и винарии кои го потрошија целото вино е она што ја одбележа третата вечер на Вино Скоп.

Посетителите ги загреа магионичарот Кристијан со своите илузии и трикови, а потоа следуваа Минстрел Галери, Бекдор Бенд и Брас Брадерс. Крајот на вечерта со својот енергичен настап го одбележаа Амадеус Бенд.

реклама

Гостите од Србија приредија пиротехнички спектакл со огномет, како и нешто нетипично за бендовите кои не доаѓаат од Македонија. На чист македонски јазик испеаа голем број македонски евергрини, како и стари народни песни. Публиката два часа уживаше во нивниот настап кој уште долго ќе се памети.

%d0%b2%d0%b8%d0%bd%d0%be15 %d0%b2%d0%b8%d0%bd%d0%be17 %d0%b2%d0%b8%d0%bd%d0%be18 %d0%b2%d0%b8%d0%bd%d0%be19 %d0%b2%d0%b8%d0%bd%d0%be%d1%81%d0%ba%d0%be%d0%bf20 %d0%b2%d0%b8%d0%bd%d0%be1 %d0%b2%d0%b8%d0%bd%d0%be2 %d0%b2%d0%b8%d0%bd%d0%be3 %d0%b2%d0%b8%d0%bd%d0%be5 %d0%b2%d0%b8%d0%bd%d0%be6 %d0%b2%d0%b8%d0%bd%d0%be7 %d0%b2%d0%b8%d0%bd%d0%be8 %d0%b2%d0%b8%d0%bd%d0%be9 %d0%b2%d0%b8%d0%bd%d0%be11 %d0%b2%d0%b8%d0%bd%d0%be12 %d0%b2%d0%b8%d0%bd%d0%be13 %d0%b2%d0%b8%d0%bd%d0%be14
<
>

Вечерва се очекува рекордна посетеност на фестивалот, а за расположението да биде исто како вчера ќе се погрижат Готан Проџект Танго Нуево, Чил Плеј, Роверс Хенговер, Трибјут то Екв и Куку Леле.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: МК Сцена

 • И Џекс Џоунс на „Охрид колинг“

  Една од најактуелните хаус ѕвезди во моментов, новиот хитмејкер JAX JONES на OHRID CALLING 2018, вечерта на Илинден, нa 02 август,...

  Информативна Редакцијаоктомври 1, 2016
 • Голема зумба забава овој викенд во „Миднајт“

  Немате план што да правите овој викенд? Ние ви предложуваме одлична забава и тоа „ЗУМБА“ забава, што ќе се случува овој...

  Информативна Редакцијаоктомври 1, 2016
 • Ноќ на убавина, слава, гламур!

  „Story awards Party“ е едно од најзначајните случувања во светот на шоу-бизнисот кој секој пат успева да ја оправда својата репутација...

  Информативна Редакцијаоктомври 1, 2016
реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.