//
Следи нѐ
To Top

Од денеска алкохол ќе се продава до 19 часот

Алкохолните пијалaци од денес во трговските објекти повторно ќе се продаваат од 6.00 до 19.00 часот, место до 21.00 часот.

Според законските одредби, продолженото време на продажба до 21.00 часот важи од мај до крајот на септември.

реклама

За тие што нема да го почитуваат законското решение се предвидени санкции- забрана за вршење дејност во траење од седум или 15 дена, како и парична казна до 5.000 евра.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Актуелно

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: