//
Следи нѐ
To Top

„БЕЛА НОЌ“ ВО ИСЛАНД: Рејкјавиќ ги изгаси светилките за да се види поларната светлина

Градот Рејкјавик ги замоли жителите во поголеми градски реони да ги изгаснат светилките во периодот меѓу 22.00 и 23.00 часот минатата ноќ за да се направат совршени услови за уживање во поларната светлина.

Уличното осветлување низ поголемиот дел од главниот град на Исланд беа исклучени во средата вечер, за да можат нејзините граѓани да можат да ги видат северните светла, или аурора бореалис без пречки.Тоа е еден од најспектакуларните природни феномени на земјата.

реклама

Погледнете како тоа изгледаше:

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Creative

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: