//
Следи нѐ
To Top

ШЕСТ ЧАСА ПРАЗНИК ЗА УШИ: „Црвена јабука“, „Рибља чорба“ и „Ван Гог“ во Скопје

Љубителите на добрата музика на 19 ноември во „Метрополис арена“ во Скопје уште еднаш ќе имаат привилегија да уживаат во познатите хитови на бендовите кои веќе неколку децении жарат и палат на просторите од Вардар до Триглав.

Нашата метропола уште еднаш ќе биде домаќин на добро познатиот бенд „Црвена јабука“, легендарниот „Ван Гог“ и незаменливиот бенд „Рибља чорба“.

реклама

– Скопје е зависно од добра музика, па токму и поради таа причина се одлучивме да ѝ ги донесеме овие веќе добро познати бендови на македонската публика. Со оглед на нивниот репертоар, ви ветуваме одлична шестчасовна забава во „Метрополис арена“ – велат организаторите на овој музички настан.

skrim-1

Цената на влезниците ќе изнесува симболични 350 денари, а истите ќе може да ги купите на „купикартизасе.ком“.

Овој концерт носи наслов „Скрим мјузик најт“.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: МК Сцена

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: