Следи нѐ
To Top

И изминатата ноќ почувствуван земјотрес во Скопје

Земјотрес со магнитуда од 1,6 степени според Рихтеровата скала е регистиран изминатата ноќ во скопскиот регион, соопшти Сеизмолошката опсерваторија при Природноматематичкиот факултет во Скопје. 

Епиценарот на земјотресот бил во источниот дел на скопското епицентрално подрачје, а во Скопје и околина е почувствуван со интензитет од III степени според Европската макросеизмичка скала.

реклама

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Актуелно

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.