//
Следи нѐ
To Top

Почувствуван земјотрес во Гевгелија и Струмица

Земјотрес со интензитет од IV-V степени според Европската макросеизмичка скала е почуствуван ноќеска во Гевгелија, Струмица и околината.

Земјотресот од телеметриската сеизмолошка мрежа на Република Македонија,е регистриран во 2 часот и 33 минути со Рихтерова локална магнитуда од 4 со епицентар во Грција.

реклама

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Актуелно

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: