//
Следи нѐ
To Top

Втор Поштенски маратон во Прилеп

Во Прилеп денеска ќе се одржи вториот по ред Поштенски маратон.

Маратонот, покрај рекреативниот карактер има и хуманитарен, секоја котизација од пријавените тркачи ќе биде донирана на фондот на Црвениот крст за помош на поплавените подрачја во Македонија.

реклама

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Актуелно

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: