Следи нѐ
To Top

Сончево со мала до умерена облачност и со слаб јужен ветер

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен јужен ветер. Кон крајот на денот облачноста ќе се зголеми и во ноќните часови ќе има и врнежи од дожд.

Температурата ќе се движи од 13 до 24 степени.

реклама

Во Скопје ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен јужен ветер. Кон крајот на денот облачноста ќе се зголеми и во ноќните часови ќе има и врнежи од дожд.

Температурата ќе достигне до 19 степени.

Во текот на следната работна недела ќе преовладува променливо облачно време со повремени врнежи од дожд, кои се очекува да бидат пообилни во понеделник и во вторник. Ќе има и услови за ретка појава на грмежи, особено во вторник.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Актуелно

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.