//
Следи нѐ
To Top

ТЕШКА ОДЛУКА ЗА КРАЛИЦАТА: Омиленото куче на Елизабета Втора успиено поради старост и болест

Кралицата Елизабета Втора донесе тешка одлука нејзиното омилено куче од расата корги да се успие, бидејќи Холи беше стара и болна, пишува денеска „Дејли мејл. 

Верниот придружник на кралицата, кој беше главен меѓу благородничките кучиња, ќе биде погребано на местото, кое кралицата може да го види од прозорецот на нејзината соба за сликање, а на гробното место ќе биде поставен и камен споменик, пишува „Дејли мејл“.

реклама

Извор близок до кралското семејство вели дека кралицата била мошне вознемирена, но и дека не можела да го гледа кучето како се мачи и оти знаела дека ја донела вистинската одлука.

Тринаесет годишната Холи се појави во познатиот скеч за Џемс Бонд на отворањето на Олимписките игри во Лондон во 2012 година, заедно со кралицата.

Повеќе од седум децении кралицата беше опкружена со кучиња од оваа раса, а сега и остана само едно од нив, со име Волов, кој исто така има 13 години.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Занимливости

 • Првиот пешачки 3-Д мост (видео)

  Во Шангај е пуштен во употреба најдолгиот бетонски пешачки мост на светот кој е изграден со технологија за 3-Д печатење. Автор...

  Информативна Редакцијаоктомври 9, 2016
 • Германeц се возел меѓу два вагона од воз со 200 километри на час

  Германeц кој патувал кон Хамбург со воз излегол да испуши цигара, па останал заглавен меѓу два вагона, во движење со брзина...

  Информативна Редакцијаоктомври 9, 2016
 • Кобила е „Австралијка на годината“

  Еден австралиски дневен весник номинираше кобила, како единствена кандидатка за избор на „личност“ која изминатава година покажа напорна работа, борбеност и...

  Информативна Редакцијаоктомври 9, 2016
реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: