Следи нѐ
To Top

ТЕШКА ОДЛУКА ЗА КРАЛИЦАТА: Омиленото куче на Елизабета Втора успиено поради старост и болест

Кралицата Елизабета Втора донесе тешка одлука нејзиното омилено куче од расата корги да се успие, бидејќи Холи беше стара и болна, пишува денеска „Дејли мејл. 

Верниот придружник на кралицата, кој беше главен меѓу благородничките кучиња, ќе биде погребано на местото, кое кралицата може да го види од прозорецот на нејзината соба за сликање, а на гробното место ќе биде поставен и камен споменик, пишува „Дејли мејл“.

Извор близок до кралското семејство вели дека кралицата била мошне вознемирена, но и дека не можела да го гледа кучето како се мачи и оти знаела дека ја донела вистинската одлука.

Тринаесет годишната Холи се појави во познатиот скеч за Џемс Бонд на отворањето на Олимписките игри во Лондон во 2012 година, заедно со кралицата.

Повеќе од седум децении кралицата беше опкружена со кучиња од оваа раса, а сега и остана само едно од нив, со име Волов, кој исто така има 13 години.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Занимливости

 • Бојата на 2017 година е светлозелената!

  Секоја година, од 2000 наваму, американскиот производител на индустриски бои, Пaнтон ја избира најмодерната боја за наредната година, па така, за следната...

  Информативна Редакцијаоктомври 9, 2016
 • На повидок нова кралска венчавка?!

  Откако принцот Хари ги прекрши правилата на британското кралско семејство за да ја посети својата девојка Меган Маркл во Канада, се...

  Информативна Редакцијаоктомври 9, 2016
 • Наместо брак десетгодишен договор за врска

  Во светот денес во просек повеќе од една третина од браковите завршуваат со развод, поради што експертите ги советуваат паровите наместо...

  Информативна Редакцијаоктомври 9, 2016
error: Содржината е заштитена со авторски права.