//
Следи нѐ
To Top

Џенифер Лопез снима албум со нејзинот поранешен сопруг

Изгледа дека Џенифер Лопез е една од ретките жени од јавната сцена која успеала по разводот да остане во добри односи со нејзинот сопруг Марк Ентони. 

Имено, поранешните сопружници, кои ги имаат осумгодишните близнаци Макс и Ема, решиле повторно да се состанат и да изработат заеднички проект.

реклама

Тие следната година ќе издадат албум на шпански јазик, кој ќе биде најавен во ноември со нова песна.

– Многу сум возбудена поради соработката. Се радувам што заедно со Марк ќе го прославиме нашето латинско потекло, наведе Лопез во соопштението по повод новиот проект.

Инаку, Џеј Ло и Марк Ентони се венчаа во 2004 година, а по десет години брак и неколкугодишна криза, се разведоа во 2014 година, по што двајцата влегоа во нови врски.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Сцена

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: